XI Międzyszkolny Konkurs Teatralny

17 maja  2017 r.  na terenie naszej szkoły odbyła się XI edycja Międzyszkolnego KonkursuTeatralnego „Bawmy się w teatr”. Chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło 6 zespołów teatralnych z sosnowieckich szkół podstawowych- SP9 (dwie grupy), SP16, SP21, SP40, SP46.

Na szkolnej scenie uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie – wcielili się w postacie
z baśni pt.: „Calineczka” , „Czerwony Kapturek” oraz mitologii „ Puszka Pandory”.
  Mali aktorzy pouczyli nas, że „ Każdy swoje wady ma. Ten jest lepszy, kto je zna”.  Poznaliśmy również odpowiedź na pytanie „Co z tą wiosną?”. Grupa sześciolatków zachwyciła zebranych  przedstawieniem „O żabkach i żuczku”. Wszystkie zespoły były doskonale przygotowane.
Zadbano o oprawę muzyczną, wspaniałe dekoracje, a dzieci czuły się na szkolnej
scenie jak ryby w wodzie!

Jury oceniało ruch sceniczny,  grę aktorską, poprawność wymowy, oprawę muzyczną oraz ogólne wrażenie artystyczne. Sędzią honorowym  była Pani Edyta Ostojak aktorka TeatruZagłębia
w Sosnowcu
, która z radością przyjmuje od nas zaproszenie i bardzo chętnie poświęca nam swój wolny czas.  Obecność zawodowej aktorki dodała rangi naszemu konkursowi, nad którym patronat honorowy objęli :
-PAN ARKADIUSZ CHĘCIŃSKI PREZYDENT MIASTA SOSNOWCA
-PAN ZBIGNIEW LERACZYK DYREKTOR TEATRU ZAGŁĘBIA W SOSNOWCU

Po burzliwych obradach jury w składzie: P. Edyta Ostojak, P. Anna Stępień i P. Ewa Sobczyk wyłoniło zwycięzców:

KATEGORIA KLAS I-III
I miejsceSP 46„O żabkach i żuczku”
II miejsce – SP 9
„Czerwony Kapturek”
III miejsce – SP 40 – „Każdy swoje wady ma. Ten jest lepszy, kto je zna”

KATEGORIA IV-VI
I miejsce – SP 16 „Calineczka”
II miejsce – SP 9 „Puszka Pandory”
III miejsce – SP 21 „Co z tą wiosną”

G R A T U L U J E M Y !

Główną nagrodą w konkursie była piękna statuetka, którą ufundowała nasza Szkoła.
Zespoły otrzymały również nagrody książkowe z przeznaczeniem do biblioteki szkolnej.
Każde dziecko dostało słodki upominek.

Dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Rudeckiej za pomoc przy organizacji konkursu.

Dziękujemy opiekunom szkolnych kółek teatralnych za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu i zapraszamy za rok!!!

Organizatorki:  p. Anna Stępień, p. Ewa Sobczyk, p. Edyta Eliasz, p. Anna Nocoń

zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii