Szlakiem Powstania Styczniowego

Dnia 23 stycznia 2018r. klasa VI„b” wraz z nauczycielem historii panią mgr Joanną Kanią uczestniczyła w uroczystości związanej z obchodami 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, podczas którego miała miejsce wielka bitwa o Sosnowiec, stoczona w nocy z 6 na 7 lutego 1863r.

Tablica znajdująca się na budynku Dworca Kolejowego, jest symbolem upamiętniającym wielkie oddanie wszystkich walczących w niej Polaków pod dowództwem Apolinarego Kurowskiego, którzy oddali życie za wolną Polskę.

W uroczystości tej brali również udział przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich jak również dzieci i młodzież z sosnowieckich szkół, którzy złożyli kwiaty pod widniejącą tam tablicą. Coroczne obchody tego wydarzenia mają na celu pobudzenie ducha patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży oraz ocalenie pamięci o bohaterach.