LIST Z BRUKSELI

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z uczniami i nauczycielami nie tylko polskich ale i europejskich szkół. Realizujemy międzynarodowe projekty, dzięki którym poznajemy dziedzictwo kulturowe krajów Unii Europejskiej, szlifujemy angielski a przede wszystkim zawieramy przyjaźnie z kolegami i koleżankami z polskich i europejskich szkół (nauczyciele też).

Pomimo tego, że imiona i nazwy miejscowości, w których mieszkają nasi europejscy partnerzy nieraz "łamią nam języki" nie poddajemy się i serwujemy im w zamian naszego "chrząszcza w trzcinie". Współpraca w ramach platformy eTwinning (szczegóły w zakładce realizowane projekty) zaowocowała wyróżnieniem na skalę europejską. Spośród 191956 szkół w Europie (w tym 15297 szkół polskich) wyłoniono 1211 europejskich laureatów W tym gronie znalazło się 70 polskich placówek. Jedną z nich jest nasza szkoła! Oprócz tablicy upamiętniającej sukces nas wszystkich Pani Dyrektor dostała list gratulacyjny od Tibora Navracsicsa, który jest Komisarzem Unii Europejskiej ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu. Oryginał listu pięknie prezentuje się obok tablicy odznaką "Szkoła eTwinning" (zachęcamy do tłumaczenia). Możemy w nim odczytać bardzo miłe dla nas słowa:

"Nagroda ta jest dowodem uznania dla Państwa wysiłku w promowaniu ciągłego rozwoju zawodowego Państwa kadry tak, aby mogła ona uaktualniać swoją wiedzę i umiejętności z korzyścią dla Państwa uczniów. Ponadto rezultatem współpracy ze szkołami i społecznościami w Europie przyczyniacie się Państwo do poczucia zjednoczenia społeczeństwa europejskiego. Na koniec, pragnę również zachęcić aby służyli Państwo za wzór i wspierali inne szkoły w ich wysiłkach mających na celu wzięcie udziału w tym ważnym projekcie. Poprzez łączenie ze sobą młodych ludzi, umożliwianie im uczenia się o sobie nawzajem oraz sobie samym i doświadczania bycia Europejczykami, Państwo i cała społeczność e-Twinning pomagacie budować spójną, prężną Europę."